Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa

Bushnell
Index: 15260
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 10x42 dachowa
Cena promocyjna:1599,00PLN 1349,00PLN
Ilość: szt.
KURIER DPD STANDARD TYLKO 9.90 PLN | OD 500 PLN GRATIS*
Dostępność: duża
wysyłka:Wysyłka jeszcze dziś!
odbiór Gliwice:
 
Odbierz jeszcze dziś!
Powiększenie:10x
Średnica:42 mm
Pryzmaty:Roof (dachowy)
Minimalna ostrość [m]:2 m
Wodoszczelność:IPX7

Bushnell Engage 10x42 w całości skonstruowano dla najwyższej klasy wydajności w każdych warunkach.
Lornetka, którą w tej chwili oglądasz daje zdumiewająco szczegółowy, jasny i klarowny obraz, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. To wszystko bez odblasków, bez osadzającej się na przedniej soczewce wody, tłuszczy, odcisków palców i pyłów.

Za Engage stoi najnowocześniejsza technologia, dzięki której to wszystko staje się możliwe.
Soczewki wykonano z szkieł ED Prime Glass, które charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem dyspersji. Dla zmaksymalizowania transmisji światła, soczewki posiadają specjalne powłoki w systemie Fully Multi Coated. Do listy należy także dopisać Ultra-Wide Coating, które są dodatkowymi, antyrefleksyjnymi powłokami na wszystkich soczewkach. Nie mogło w tej kolekcji zabraknąć specjalnej powłoki EXO Barrier™, która zabezpiecza przednią soczewkę i jednocześnie poprawia widoczność w trudnych warunkach pogodowych.
Dachowej konstrukcji pryzmat z wysokiej jakości szkła BaK4 posiada powłokę PC-3, która zwiększa kontrast i szczegółowość obrazu. Pryzmat w lornetkach Engage posiada także powłokę Dielectric Prism Coating, która poprawia transmisję światła i reprodukcję intensywnych, żywych kolorów.
Konstrukcja lornetki jest w pełni wodoodporna, zgodnie z klasą IPX7. Nie musisz martwić się o warunki pogodowe czy zanurzenie w wodzie.

Lornetka Bushnell Engage 10x42 to połączenie szerokiego, jasnego obiektywu z dużym, 10-krotnym powiększeniem, dające znakomite rezultaty – żywe kolory, dużą ilość szczegółów, kontrastowy obraz i wyjątkowo szerokie pole widzenia. Doskonale sprawdzi się podczas obserwacji w ciągu dnia i nocy. Duży odstęp źrenicy pozwoli na swobodne korzystanie z lornetki z założonymi okularami korekcyjnymi, bez utraty jakości obrazu.
Lornetka posiada centralną regulację ostrości, pokrętło kompensaty dioptrii na prawym okularze oraz regulowane muszle oczne. Możliwe jest zamocowanie lornetki na statywie z użyciem mocowania Bushnell. W komplecie znajdziesz poręczny pokrowiec, pasek i osłony na obiektyw i okular.

Kolekcja Engage jest następcą Bushnell Legend.


Bushnell Dielectric Prism Coating

Jasne i żywe kolory dzięki Dielectric Prism Coating

Dielectric Prism Coating jest specjalną powłoką nakładaną na pryzmat. Jej obecność ożywia kolory i zapewnia transmisję światła na poziome 92% dla rozjaśnienia obrazu. Koniec z mdłymi kolorami!

Bushnell ED Prime Glass

Więcej szczegółów i lepszy kontrast z ED Prime Glass

ED Prime Glass to najwyższej jakości szkło optyczne, która odzwierciedla niesamowite kolory, szczegółowość i kontrast, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wszystko to, dzięki jego bardzo niskiemu współczynnikowi dyspersji.

Bushnell Exclusive EXO Barrier™

Oglądaj perfekcyjny obraz w każdych warunkach z EXO Barrier™

Ochrona optyki przed żywiołami jest problemem, który spotyka każdego łowcę. Niezależnie od tego co oglądasz, pogoda nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Aby pomóc w ochronie optyki, inżynierowie Bushnell opracowali zaawansowaną powłokę EXO Barrier™. Ulepszona w stosunku do RAINGUARD® HD, EXO Barrier na poziomie molekularnym wiąże się z soczewką i wypełnia mikroskopijne pory szkła. Rezultat - ultra-gładka powłoka, która odpycha wodę, tłuszcze, mgłę, kurz, pył i zanieczyszczenia. Nawet deszcz, śnieg czy odciski palców nie będą się osadzać.

Bushnell Fully Multi Coated

Najlepsza transmisja światła z soczewkami Fully Multi Coated

Straty światła to jeden z większych problemów napotykanych przy projektowaniu układaów optycznych. Występują na każdej granicy ośrodków (szkło/gaz). Dla zminimalizowania tego efektu nakłada się specjalne warstwy antyodblaskowe.
Fully Multi Coated to warstwy nakładane na wszystkich granicach, co maksymalnie ogranicza straty światła.

Bushnell IPX7 Waterproof construction

Pełna wodoodporność z normą IPX7

Pogoda przestaje być straszna, tak jak obserwacje z wody czy jego otoczenia. Żebyś mógł w pełni swobodnie korzystać z optyki została ona zabezpieczona uszczelkami i wypełniona odpowiednim gazem.
Z IPX7 wnętrze pozostaje suche nawet przy zanurzeniu w wodzie na 1 metr do 30 minut.

Bushnell Lead-Free Glass

Pomóż chronić środowisko - Lead-free glass

Do produkcji optyki, którą w tej chwili oglądasz, nie wykorzystano często spotykanych szkieł z dużą zawartością ołowiu. Właściwie, szkła wykorzystane tutaj są całkowicie od niego wolne.
Mniej ołowiu to bezpieczniejsze środowisko.

Bushnell Nitrogen Purged Fog-Proofing

Pełna ochrona przed zaparowaniem z Nitrogen Purged Fog-Proofing

Dla zabezpieczenia układu optycznego przed dostaniem się wilgoci, wypełnia się wnętrze tubusów suchym Azotem. Jego ciśnienie wewnątrz jest większe niż atmosferyczne, co dodatkowo zwiększa skuteczność tego rozwiązania.

Bushnell PC-3 Phase Coating

Większy kontrast, więcej detali z powłoką PC-3

PC-3 Phase Coating to specjalna powłoka nakładana na pryzmat. Jej obecność zwiększa kontrast i ilość szczegółów. Zobacz więcej!

Bushnell Ultra-Wide Band Coating

Z Ultra-Wide Band Coating nie zabraknie kolorów

Proces nakładania powłok antyrefleksyjnych dostosowano do każdego elementu obiektywu, co zwiększa ilość światła wpadającego z przed obiektywu do okularu. Rezultat? Optymalna jasność i naturalny kolor w całym spektrum światła.
Efekt zastosowania tej technologii najlepiej widać o świcie i o zmierzchu, gdy zmienia się spektrum światła.Cechy:

Powiększenie 10x
Średnica 42 mm
Typ pryzmatu Roof
(dachowy, Schmidt-Pechan)
Materiał pryzmatu BaK-4
Pole widzenia 113 m/1000m
Min. ustawienie ostrości 2 m
Źrenica wyjściowa 4,2 mm
Odstęp źrenicy 18 mm
Waga 670 g
Wyjście na statyw Tak
cms_banner_02
cms_banner_04
Rycote Micro Windjammer uniwersalne osłony przeciw wietrzne na wbudowany mikrofon
Plecaki Chicago od Manfrotto