Lornetka Bushnell Engage 8x42 dachowa

Bushnell
Index: 15258
Lornetka Bushnell Engage 8x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 8x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 8x42 dachowa
Lornetka Bushnell Engage 8x42 dachowa
Cena promocyjna:1499,00PLN 1299,00PLN
Ilość: szt.
KURIER DPD STANDARD TYLKO 9.90 PLN | OD 500 PLN GRATIS*
Dostępność: duża
wysyłka:Wysyłka jeszcze dziś!
odbiór Gliwice:
 
Odbierz jeszcze dziś!
Powiększenie:8x
Średnica:42 mm
Pryzmaty:Roof (dachowy)
Minimalna ostrość [m]:2 m
Wodoszczelność:IPX7

Bushnell Engage 8x42 w całości skonstruowano dla najwyższej klasy wydajności w każdych warunkach.
Lornetka, którą w tej chwili oglądasz daje zdumiewająco szczegółowy, jasny i klarowny obraz, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. To wszystko bez odblasków, bez osadzającej się na przedniej soczewce wody, tłuszczy, odcisków palców i pyłów.

Za Engage stoi najnowocześniejsza technologia, dzięki której to wszystko staje się możliwe.
Soczewki wykonano z szkieł ED Prime Glass, które charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem dyspersji. Dla zmaksymalizowania transmisji światła, soczewki posiadają specjalne powłoki w systemie Fully Multi Coated. Do listy należy także dopisać Ultra-Wide Coating, które są dodatkowymi, antyrefleksyjnymi powłokami na wszystkich soczewkach. Nie mogło w tej kolekcji zabraknąć specjalnej powłoki EXO Barrier™, która zabezpiecza przednią soczewkę i jednocześnie poprawia widoczność w trudnych warunkach pogodowych.
Dachowej konstrukcji pryzmat z wysokiej jakości szkła BaK4 posiada powłokę PC-3, która zwiększa kontrast i szczegółowość obrazu. Pryzmat w lornetkach Engage posiada także powłokę Dielectric Prism Coating, która poprawia transmisję światła i reprodukcję intensywnych, żywych kolorów.
Konstrukcja lornetki jest w pełni wodoodporna, zgodnie z klasą IPX7. Nie musisz martwić się o warunki pogodowe czy zanurzenie w wodzie.

Lornetka Bushnell Engage 8x42 to połączenie szerokiego, jasnego obiektywu z przyzwoitym, 8-krotnym powiększeniem, dające znakomite rezultaty – żywe kolory, dużą ilość szczegółów, kontrastowy obraz i wyjątkowo szerokie pole widzenia. Doskonale sprawdzi się podczas obserwacji w ciągu dnia i nocy. Duży odstęp źrenicy pozwoli na swobodne korzystanie z lornetki z założonymi okularami korekcyjnymi, bez utraty jakości obrazu.
Lornetka posiada centralną regulację ostrości, pokrętło kompensaty dioptrii na prawym okularze oraz regulowane muszle oczne. Możliwe jest zamocowanie lornetki na statywie z użyciem mocowania Bushnell. W komplecie znajdziesz poręczny pokrowiec, pasek i osłony na obiektyw i okular.

Ten model jest następcą Bushnell Legend 8x42.


Bushnell Dielectric Prism Coating

Jasne i żywe kolory dzięki Dielectric Prism Coating

Dielectric Prism Coating jest specjalną powłoką nakładaną na pryzmat. Jej obecność ożywia kolory i zapewnia transmisję światła na poziome 92% dla rozjaśnienia obrazu. Koniec z mdłymi kolorami!

Bushnell ED Prime Glass

Więcej szczegółów i lepszy kontrast z ED Prime Glass

ED Prime Glass to najwyższej jakości szkło optyczne, która odzwierciedla niesamowite kolory, szczegółowość i kontrast, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wszystko to, dzięki jego bardzo niskiemu współczynnikowi dyspersji.

Bushnell Exclusive EXO Barrier™

Oglądaj perfekcyjny obraz w każdych warunkach z EXO Barrier™

Ochrona optyki przed żywiołami jest problemem, który spotyka każdego łowcę. Niezależnie od tego co oglądasz, pogoda nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Aby pomóc w ochronie optyki, inżynierowie Bushnell opracowali zaawansowaną powłokę EXO Barrier™. Ulepszona w stosunku do RAINGUARD® HD, EXO Barrier na poziomie molekularnym wiąże się z soczewką i wypełnia mikroskopijne pory szkła. Rezultat - ultra-gładka powłoka, która odpycha wodę, tłuszcze, mgłę, kurz, pył i zanieczyszczenia. Nawet deszcz, śnieg czy odciski palców nie będą się osadzać.

Bushnell Fully Multi Coated

Najlepsza transmisja światła z soczewkami Fully Multi Coated

Straty światła to jeden z większych problemów napotykanych przy projektowaniu układaów optycznych. Występują na każdej granicy ośrodków (szkło/gaz). Dla zminimalizowania tego efektu nakłada się specjalne warstwy antyodblaskowe.
Fully Multi Coated to warstwy nakładane na wszystkich granicach, co maksymalnie ogranicza straty światła.

Bushnell IPX7 Waterproof construction

Pełna wodoodporność z normą IPX7

Pogoda przestaje być straszna, tak jak obserwacje z wody czy jego otoczenia. Żebyś mógł w pełni swobodnie korzystać z optyki została ona zabezpieczona uszczelkami i wypełniona odpowiednim gazem.
Z IPX7 wnętrze pozostaje suche nawet przy zanurzeniu w wodzie na 1 metr do 30 minut.

Bushnell Lead-Free Glass

Pomóż chronić środowisko - Lead-free glass

Do produkcji optyki, którą w tej chwili oglądasz, nie wykorzystano często spotykanych szkieł z dużą zawartością ołowiu. Właściwie, szkła wykorzystane tutaj są całkowicie od niego wolne.
Mniej ołowiu to bezpieczniejsze środowisko.

Bushnell Nitrogen Purged Fog-Proofing

Pełna ochrona przed zaparowaniem z Nitrogen Purged Fog-Proofing

Dla zabezpieczenia układu optycznego przed dostaniem się wilgoci, wypełnia się wnętrze tubusów suchym Azotem. Jego ciśnienie wewnątrz jest większe niż atmosferyczne, co dodatkowo zwiększa skuteczność tego rozwiązania.

Bushnell PC-3 Phase Coating

Większy kontrast, więcej detali z powłoką PC-3

PC-3 Phase Coating to specjalna powłoka nakładana na pryzmat. Jej obecność zwiększa kontrast i ilość szczegółów. Zobacz więcej!

Bushnell Ultra-Wide Band Coating

Z Ultra-Wide Band Coating nie zabraknie kolorów

Proces nakładania powłok antyrefleksyjnych dostosowano do każdego elementu obiektywu, co zwiększa ilość światła wpadającego z przed obiektywu do okularu. Rezultat? Optymalna jasność i naturalny kolor w całym spektrum światła.
Efekt zastosowania tej technologii najlepiej widać o świcie i o zmierzchu, gdy zmienia się spektrum światła.Cechy:

Powiększenie 8x
Średnica 42 mm
Typ pryzmatu Roof
(dachowy, Schmidt-Pechan)
Materiał pryzmatu BaK-4
Pole widzenia 142 m/1000m
Min. ustawienie ostrości 2 m
Źrenica wyjściowa 5,25 mm
Odstęp źrenicy 19 mm
Waga 670 g
Wyjście na statyw Tak
cms_banner_02
cms_banner_04
Rycote Micro Windjammer uniwersalne osłony przeciw wietrzne na wbudowany mikrofon
Plecaki Chicago od Manfrotto